Predstavujeme novú exkluzívnu značku v Office Shoes – Calvin Klein!

S veľkou radosťou Vám oznamujeme, že medzi širokú škálu obľúbených značiek v ponuke Office Shoes pribudla novinka – exkluzívna značka Calvin Klein!

Calvin Klein Inc. je americký módny dom, ktorý založil dizajnér Calvin Klein spolu s jeho priateľom z detstva Barry K. Schwartzom. Hlavné sídlo sa nachádza na Manhattane v New Yorku. Calvin Klein patrí medzi popredné návrhárske a marketigové štúdiá na svete. Navrhuje a predáva dizajnové oblečenie, obuv a doplnky pre dámy aj pánov po celom svete. Značka zahŕňa ponuku kolekcií Calvin Klein Collection, Calvin Klein Platinum Label, Calin Klein Jeans a Calvin Klein Underwear.

Počas posledných desaťročí ju preslávili mnohé kampane so slávnymi osobnosťami šoubiznisu, od Marka Wahlberga až po Justina Biebera.


História značky


V roku 1968 otvoril Calvin Klein svoj prvý obchod v hoteli York v NYC. Ponúkal v ňom kolekciu kabátov a šiat pre mladú generáciu. Do obchodu vtedy investoval 10.000 dolárov, a veľmi rýchlo si získal popularitu medzi obyvateľmi New Yorku, bažiacimi po módnych vychytávkach. Už v septembri 1969 bola značka predstavená aj na obálke prestížneho magazínu Vogue.

S úspechom úvodnej kolekcie, Klein v roku 1971 rozšíril svoju módnu líniu o športové oblečenie, saká a dámsku kolekciu spodnej bielizne. V roku 1973 získal za svoju kolekciu ocenenie Coty American Fashion Critics Award, úspech zopakoval aj rokoch 1974 a 1975. Už v roku 1977 dosahoval výnosy 30 miliónov dolárov a vrhol sa do navrhovania šálov, topánok, opaskov, kožuchov, kozmetiky, džínsov a pánskych okuliarov.

Ku koncu sedemdesiatych rokov sa značke darilo naozaj mimoriadne, počas jednéh týždňa sa im podarilo predať 200 000 kusov džínsov. Úspešná bol aj kozmetická a parfémová rada. Vďaka týmto míľnikom spoločnosť úspešne rástla a mohla si tak dovoliť viac investovať do kampaní so známymi osobnosťami. Jeden z vtedajších najväčších úspechov mala kampaň na spodnú bielizeň s Markom Wahlbergom, ktorá sa stala svetovou senzáciou.

Na celom svete dnes nájdete cca 12.000 predajní Calvin Klein, nachádzajú sa prevažne v USA, Anglicku, Írsku, Austráii, Novom Zélande a v Japonsku. Spoločnosť nepoložili ani finančné problémy v roku 1987. Počas roku 1990 značka opäť zaznamenala značný rast najmä vďaka obrovskej popularite spodnej bielizne, športovej kolekcie a parfumov. V roku 1993 získala značka ocenenie America’s Best Designer. Aj napriek tomu však stále zápasila s finančnými problémemi a predať ju bolo vďaka jej obrovskej hodnote takmer nemožné.

V roku 2002 konečne prišlo k predaju, firmu kúpila spoločnosť Phillips Van Heusen Corp. Calvin zostal kreatívnym riaditeľom pre navrhovanie, neskôr už len kreatívnym poradcom, až kým od spoločnosti úplne neodišiel.

Calvin Klein je aj naďalej dominantnou značkou v svetovom módnom priemysle. Vďaka nedávnej kampani so spevákom Justinom Bieberom a modelkou Kendall Jenner, ktorí sa stali tvárami spodnej bielizne Calvin Klein, dosiahla spoločnosť obrovský rast a stala sa jednou z najpopulárnejších značiek na svete.

V našom eshope teraz nájdete kúsky z Calvin Klein Black Label & Calvin Klein Jeans - najnovšej kolekcie topánok tejto mimoriadne obľúbenej značky. Špičkový dizajn a remeselné prevedenie novej kolekcie topánok značky Calvin Klein ponúka mnoho nadčasových siluet. Nájdete tu tenisky, slip-ony, espadrilky, žabky aj šľapky.


Celú ponuku nájdete na: www.officeshoesonline.sk/Calvin_Klein


X