Nová značka Le Coq Sportif dorazila do Office Shoes!

Minulý týždeň dorazila na pulty našich predajní a do eshopu nová značka. S hrdosťou Vám predstavujeme náš najnovší prírastok v rade našich najznámejších svetových obľúbených značiek – Le Coq Sportif!

 
Značku Le Coq Sportif založil Emile Camus koncom 19. storočia. Emile bol športovým nadšencom, jeho obľúbené športy boli najmä atletika, futbal a preteky na bicykli. V roku 1882 značka vošla do povedomia vďaka športovému oblečeniu, pričom sa sústredila hlavne na atletiku.

Známou sa stala aj vďaka profesionálnym športom vo Francúzsku. V roku 1920 sa stala oficiálnym dodávateľom pre profesionálnu francúzsku ligu vo futbale, rugby, basketbale a  pretekárske športy.

 
Názov „Le Coq Sportif“ je možné preložiť ako „Športový kohút“, čo vlastne symbolizuje znak Francúzska, galského kohúta. Aktuálne logo spoločnosť používa už od roku 1948.


Táto francúzska značka navrhuje a vyrába obuv, oblečenie aj športové vybavenie. Ikonický športový štýl je možné jednoducho rozoznať od  „bežného“ športového oblečenia a obuvi najmä vďaka elegantným a sofistikovaným detailom, ktoré sú do každého výrobku vkladané.

Pozrite si kolekciu značky Le Coq Sportif v eshope Office Shoes


X