Chuck Taylor All Star VS Chuck Taylor All Star II

 Logo na nášivke

Ako jednu z prvých zmien, ktorú zaregistrujete je, že logo Chuck Taylor na boku tenisky vyzerá akosi inak. Je to tým, že na Chuck II je logo prišité ako textilná nášivka. Rokmi sa materiál menil, postupne to bolo až 42 variácií. Tím, ktorí stojí za novými Chuck II sa napokon zhodol práve na tejto forme loga.

Nová tkanina

Chuck Taylor All Star II sú ušité z úplne nového typu tkaniny. Tá bola navrhnutá, aby vydržala viac po každej stránke. Pružné plátno bolo vyvíjané viac ako dvanásť mesiacov a výsledkom je, že je odolnejšie ako materiál použitý v staršom modeli. Šitie aj kovové očká na dierky pre šnúrky sú vo farbe tkaniny, výsledkom je viac minimalistickej estetiky.

 Spevnený zvršok

Fanúšikovia Chuckov zistia rozdiel hneď, ako si nový model obujú. Spevnený zvršok aj jazyk je obrovskou zmenou oproti modelu koncipovanému v roku 1917. Kým pôvodný model vyhovoval mnohým generáciám, nastal čas, aby dizajnéri pri vyvíjaní nového modelu Chuck II urobili zásadnú zmenu vylepšenia pre celkové pohodlie tenisiek. 

Pre zlepšenie 360° komfortu bola do kotníkovej časti zapracovaná pamäťová pena. Kreatívny riaditeľ spoločnosti Converse Bryan Cioffi opísal tento  proces ako snahu vylepšiť kotníkovú časť bez toho, aby bola zmena príliš obmedzujúca. Kotníková časť, nazývaná aj „golierik“, je olemovaná perforovanou mikro-velúrovou podšívkou na zvýšenie priedušnosti, a okraje jazyka sú zakončené z väčším dôrazom na detail.

 Vystupujúce logo

Logo na zadnej časti podrážky je na Chuck II vytvorené z vystupujúcich písmen. Na predošlom modeli bolo logo natlačené na gumenom obdĺžniku, no pri novom modeli siahli dizajnéri trošku do archívov starších modelov. Gumený obdĺžnik obsahuje opäť logo Converse All Star, písmená však nie sú tlačené, ale vystupujúce.

 

 Dlhšie plastové konce šnúrok

Medzi vylepšenia môžeme bez debaty zaradiť aj predĺženie plastových koncov šnúrok na modeli Chuck II. Ak nový model pozorujete dostatočne dlho, aj takýto malý detail vás zaujme. „ Naši produktoví nadšenci sa rozhodli vylepšiť aj takúto maličkosť, akou sú plastové konce šnúrok na Chuck II. Teraz sú dlhšie a teda aj samotné navliekanie bude jednoduchšie,“ vysvetľuje viceprezident spoločnosti Converse, Richard Copcutt.

 

 

 Perfektná gumená podrážka

Spoločnosť Converse strávila dlhú dobu vyvíjaním perfektného odtieňa pre gumenú časť podrážky pre Chuck II, a nakoniec sa dizajnérom zapáčila tak veľmi, že sa rozhodli používať tento odtieň aj pri všetkých ostatných modeloch Converse!

 

 Chuck – Nikdy neboli také pohodlné, ako teraz!

 Zatiaľ posledným a zároveň aj najväčším vylepšením na teniske Chuck II je použitie vnútornej stielky Lunarlon. Ide o inovatívnu technológiu odpruženia od Nike, vďaka ktorej zažijete úplne nový pocit komfortu, najmä ak budete stáť dlhé hodiny na nohách. A je to naozaj veľký rozdiel! Najväčším nedostatkom starého modelu bola chýbajúca opora klenby nôh, aj preto je stielka Lunarlon s vylepšenou oporou pre klenbu vítaným benefitom!

 

 Novú kolekciu vylepšených modelov Chuck Taylor All Star II nájdete na: www.officeshoesonline.sk/ChuckII 

 


X