Camper - španielská značka s úctou k tradíciám!

Známu značku Camper založil v roku 1975 na ostrove Mallorca činorodý chlapík so zvučným menom Lorenzo Fluxa. Fluxa ako tretia generácie v rodine staval na rodinnej tradícii trvajúcej 98 rokov. Svoju spoločnosť pomenoval po katalánskom slove "camperol" – pre "sedliaka".

Prvá vyrobená topánka bola totiž inšpirovaná poľnohospodárskymi topánkami až po recyklované zvyšky, ktoré sa používali na ich výrobu. Podrážka na topánkach bola vytvorená pre maximálne pohodlie, ktoré bolo nevyhnutné pri prechádzkach po vidieckych cestách.

Dodnes je cítiť na každom kroku značky lásku k remeslu a úctu k tradíciám, ale to neznamená, že sa nepozerá dopredu.Cieľom Camperu je snaha o znovuobjavenie ikonických siluet, ktoré skupina návrhárov obohacuje o nové prvky. Každou sezónou sa značka snaží pretvoriť niektoré klasické koncepty, pričom vytvára nový a originálny dizajn. Medzi ikonické modely patria napr. Twins, Pelotas, Peu, Beetle a mnoho ďalších.

 

Camper verí, že každý obchod by mal mať svoju vlastnú osobnosť, ktorá zdôrazní základné princípy značky. Od prvého obchodu v Barcelone v roku 1981 až do dnes sa značka môže pochváliť vyše 400 obchodmi v rôznych krajinách, ako sú: Japonsko, Brazília, Argentína, Kanada, ale aj Taliansko, Nemecko, Škótsko a iné. Práca s renomovanými umelcami jej umožňuje vytvárať nezabudnuteľné skúsenosti v oblasti maloobchodu.

 

 


X