Buffalo - pre tých, ktorí milujú módu a chcú vytŕčať z davu!

Nemecká značka Buffalo bola založená v roku 1979 ako obchodná spoločnosť pôvodne pre kovbojské topánky. Hoci značka v čase svojho vzniku začala s výrobou typických amerických kovbojských topánok, ktoré boli v tom čase medzi mládežou obrovským hitom, nie je amerického pôvodu. Vznikla v meste Hochheim am Main v Nemecku.

Prvý úspech spoločnosti sa dostavil po distribúcii značky na území celého Nemecka. Začiatkom 80-tich rokov spoločnosť predstavila svoju prvú kolekciu športovej obuvi, ktorá sa úspešne predávala vo viac ako 20 farebných kombináciách. Na rôznych medzinárodných veľtrhoch začala okrem kovbojských topánok ponúkať aj ďalšie druhy obuvi, ako napr. lodičky na podpätku, sandále, balerínky, žabky..., a tým si získala viac zákazníkov. Neskôr začala svoje výrobky predávať aj mimo hranice Nemecka – USA, Anglicko, Francúzsko, Holandsko, Rakúsko, Austrália, atď.

 

V roku 1995 spoločnosť využila príležitosť a prišla s veľmi inovatívnou myšlienkou vyrobiť a uviesť na trh topánky na vysokej platforme, ktoré boli v tom čase žiadané najmä vďaka populárnej britskej hudobnej skupine Spice Girls, ktorej členky nosili práve tento typ topánok. Od tej doby sa značka stala jednou z najznámejších a najvyhľadávanejších značiek nielen na domácom, ale aj zahraničnom trhu. Topánky Buffalo boli veľmi obľúbené u celebrít ako Spice Girls, Madonna, Cher, N´Sync alebo Cameron Diaz.

V súčasnosti značka predáva svoje kolekcie po celej Európe, Saudskej Arábii, ale aj v Japonsku.

Je primárne určená mladým ľudom, ktorí milujú módu a chcú vytŕčať z davu!

Nájdete na: www.officeshoesonline.sk/buffalo


X