Birkenstock búra mýty – buďte trendy aj so zdravými chodidlami

 

Tradícia – Inovácia – Okúzlenie

Vďaka 230-ročnej skúsenosti s výrobou topánok a so znalosťami, ktoré značka nazbierala počas generácií, môže značka Birkenstock garantovať, že ich výrobky predstavujú vrchol kvality a spracovania.

Birkenstock je rodinnou firmou, udržiavajúcou tradície počas celej doby od vzniku spoločnosti až dodnes. Samozrejme, značka sa stále posúva vpred, neustále sa vyvíja a vylepšuje produkty, aby vyhovela vysokým štandardom svojich zákazníkov.

 

 

Jedinečné svojho druhu

Originálna Birkenstock stielka

01 – Okraj stielky – cielene vyvýšený okraj na ochranu prstov.

02 – Uloženie prstov – usmerňuje prsty, aby si našli to správne miesto.

03 – Opora klenby – napomáha vyvíjať tlak zo stredovej do prednej časti nohy

04 – Potiahnutie kožou – Vytvára zdravú klímu v topánke

05 – Poskytuje vnútornú aj vonkajšiu pozdĺžnu ochranu pre klenbu – vytvára podporu pre chodidlo a zabezpečuje stabilitu pre pätu.

06 – Hlboké usadenie pre pätu – poskytuje chodidlu pevné uchopenie a podporu pre komfortné nosenie topánok.

Základom pre všetky modely je originálna Birkenstock stielka, ktorá je inšpirovaná prirodzeným odtlačkom chodidla v piesku, zaručuje pocit ako pri chôdzi naboso. Anatomický tvar tvorí ideálnu podporu pri chôdzi. Chodidlo, kĺby a päta sú chránené. Zároveň sú chodidlá a svaly na nohe posilňované a výsledkom sú zdravé chodidlá.

Kvalitné vrstvenie

Raw materiály v stielke Birkenstock

Pre dosiahnutie prémiovej kvalita prírodného korku, ktorý sa používa v produktoch Birkenstock je potrebných mnoho sofistikovaných pracovných postupov.

Základom je minimálne 5 cm hrubá vrstva kôry, ktorá sa olúpe z korkového stromu – proces, ktorý sa môže opakovať len raz za 9 rokov pod prísnym dohľadom, aby mohol strom ďalej rásť.

Benefity prírodného korku:

·         Vysoký stupeň pružnosti

·         Vynikajúce tlmiace vlastnosti

·         Výrazná odolnosť voči teplu, zime a vlhku.

 

Perfektná kvalita, prémiové materiály

Birko-Flor

Špeciálne vyvinutý vysoko kvalitný syntetický materiál je alternatívou pre kožený zvršok. Vrchná vrstva je ľahko čistiteľný PVC materiál, pod ktorým je mäkučká a priedušná vlnená vrstva.

Vysoko-kvalitný materiál je výnimočne jemný pri styku s kožou, zaručuje komfort a príjemné nosenie.

Výnimočná dokonalosť

Každá kovová pracka má špeciálny nástrek proti korózii, môže byť teda vystavená náročnému používaniu po mnoho rokov, zafixovaná je až v štyroch bodoch.

Podrážky majú vynikajúcu schopnosť tlmiť nárazy, ale aj nerovnosti terénu. Sú extrémne ľahučké a majú dlhú životnosť. Ich vysokú stupeň odolnosti voči opotrebovaniu zaručujú dlhú životnosť topánok značky Birkenstock.

 

 

Jedinečný komfort, perfektné prispôsobenie chodidlu pre zdravú chôdzu

Každé chodidlo je iné. Preto Birkenstock ponúka 2 druhy stielky – jednu pre bežnú šírku chodidla a druhú pre úzke chodidlo.

V kombinácii s nastaviteľnými remienkami si môžete zvoliť obuv, ktorú perfektne sedí.

Keď si kupujete topánky Birkenstock, uistite sa, že máte pár milimetrov voľných okolo päty aj prstov. Pri chôdzi potrebujú prsty priestor na pohyb.

 

 

Perfektne sedia

Topánky ovplyvňujú spôsob chôdze. Preto je mimoriadne dôležité, aby perfektne sadli – pri státí aj pri chôdzi. V nasledujúcich riadkoch nájdete tipy, ako nastaviť správne zapínanie remienkov, vďaka čomu si užijete jedinečný komfort pri nosení Birkenstock topánok.

 01. Rozopnite všetky remienky na topánke a postavte sa na stielku topánky. Uistite sa, že máte zopár milimetrov voľného priestoru okolo päty a prstov. Tento priestor je potrebný pre prirodzenú chôdzu. Chodidlo by malo presne sedieť na stielke, nemalo by presahovať cez ňu.

02. Zapnite remienky pohodlne nad chodidlo. Nechajte dostatok priestoru pre pohyb počas chôdze.

Kolekciu Birkenstock nájdete v našom eshope na: www.officeshoesonline.sk/birkenstock


X