7 tipov, ako sa starať o vaše topánky

 

Vaše obľúbené topánky sa vám odvďačia za pravidelnú starostlivosť najmä tým, že sa predĺži ich životnosť.

 

1.       Očistite si topánky vždy, keď sa vrátite domov a vyzujete ich. Zaberie to menej času, ako keď ich budete čistiť raz za mesiac a špina už bude zažratá.

 

2.       Urobte si v topánkach poriadok, aby mal každý pár svoje miesto. Všetci dobre vieme, že ak ich máme nahádzané v skrinke jedny cez druhé, topánky sa špinia a ničí sa tým ich tvar. Ak ste investovali do drahých topánok, krabicu nevyhadzujte a odkladajte ich vždy naspäť do nej. Aby udržali tvar, môžete použiť plastové, alebo drevené formovače obuvi, do plátenných topánok môžete napríklad vložiť pokrčený kriedový papier.

 

3.       Nepožičiavajte svoje topánky. Nikomu. Ani sestre!  Žiadna iná osoba totiž nemá presne ten istý typ nohy ako vy. Viete, o čom hovoríme, však?

 

4.        Hneď, ako prídete domov z predajne, alebo vám topánky doručí kuriér z e-shopu, dôkladne vaše nové zlatíčka naimpregnujte. A robte to vždy predtým, než s topánkami vyrazíte do ulíc.

 

5.       Topánky noste len vtedy, ak je to nutné. Na behanie okolo domu a po byte môžete použiť domácu obuv alebo staršie, obnosené topánky.

 

6.       Vyhýbajte sa špine, mokrej tráve a kalužiam. Aké jednoduché, však? Ak prší, noste gumáky, ktoré kedykoľvek ľahko umyjete!

 

7.     Našuchovacie topánky si vždy obujte poriadne, aj pätu. Nie je nič horšie, ako zošliapaná päta na topánke. Ak nemáte a čas a potrebujete rýchlo vybehnúť pred dom, obujte si radšej gumené šľapky!


X