10 faktov, ktoré ste možno nevedeli o teniskáchConverseChuckTaylorAllStar!


  Tenisky ConverseChuckTaylorAllStar sa vyrábajú už takmer 100 rokov. Z basketbalových tenisiek sa stali kultovou lifestyleovou značkou. Ľudia ich milujú pre ich históriu ale aj jednoduchosť. Aké je však pozadie ich vzniku? Dozviete sa v našom článku! 

1.    Prvé tenisky ConverseAll-Star boli predstavené v roku 1917

V dnešnej dobe, kedy sa dizajn tenisiek mení ako na bežiacom páse, len máloktorá značka môže tvrdiť, že dizajn jej tenisiek pretrval bez výraznejších zmien viac ako 99 rokov!

2.    V teniskách Converse hrali hráči USA na historicky prvom basketbalovom zápase na olympijských hrách v roku 1936

Basketbal ako olympijská disciplína debutoval v roku 1936. Americký tím hral v chuckoch a tímu sa podarilo získať prvú zo siedmych zlatých medailí, ďalšie získali v nasledujúcich olympijských hrách.

3.    550 miliónov párov tenisiek bolo vyrobených v roku 1997

Aj tento údaj svedčí o mimoriadnej obľube týchto tenisiek.

4.    V 60-tch rokoch nosilo Conversy 90% študentov a basketbalových hráčov

V tomto období zažívali conversky zlatú éru, čomu sa netreba diviť. Žiadna iná značka v tej dobe nevedela konkurovať svojím dizajnom obľúbených converskám.

5.    ChuckTaylor nikdy nehral basketbal v NBA.

V čase zrodu NBA v roku 1949 mal totiž Chuck 48 rokov, na hru v NBA mal už vysoký vek a v tom období už mal celkom slušne rozbehnutú kariéru v teniskovom biznise.

6.    Conversky boli pôvodne navrhnuté pre futbal a nohejbal

Predtým, než svojím vkladom do vývoja conversov prispel ChuckTaylor, All-Star neboli určené na hranie basketbalu. V roku 1917 mala táto hra menej ako 30 rokov, nie je to preto až tak šokujúci údaj.

7.    Členovia kapely RollingStones nosili v roku 1989 špeciálne Converse tenisky na turné Steel WheelsTour

Stoni možno len hľadali tenisky, ktoré sú staršie, ako oni sami . V každom prípade, aj po 27 rokoch sú obe značky ešte silnejšie, ako kedykoľvek predtým.

8.    ChuckTaylor vylepšil tenisky pridaním loga na členok

Nie, nejde o žiaden patent . Pravdou ale je, že pridanie loga na členkovú časť kultovej tenisky ich urobila ľahko rozpoznateľnými od napodobenín. Vďaka tomuto logu na teniske dávate svetu najavo, že nosíte a teda aj ste originál.

9.    V roku 1957 bol predstavený Oxford model tenisiek Converse

Označenie Oxford v topánkovom žargóne znamená nízko vykrojené modely. Aj preto nízkeConverse tenisky nesú označenie OX. Teraz už viete prečo! 

10.    Každých 34 sekúnd sa predá jeden pár tenisiek Converse

To nie je zlé pri teniskách, ktoré majú takmer 100 rokov!!!

Ponuka kultových tenisiek CONVERSE v eshope Office Shoes: www.officeshoesonline.sk
 


X